Με το κεφάλι ψηλά είπε αντίο στο Τσάμπιονς Λιγκ χθες η Ομόνοια που εξήλθε ισόπαλη 0-0 με τον Ολυμπιακό Πειραιώς στο ΓΣΠ.

Σε σχέση με τον αγώνα που έγινε στο «Καραϊσκάκης», οι «πράσινοι» κυρίως στο πρώτο ημίχρονο εμφανίστηκαν πιο επιθετικοί, βγήκαν μπροστά, πίεσαν για ένα γρήγορο γκολ, αλλά δεν μπόρεσαν να το βρουν και έτσι ολοκληρώθηκαν τα πρώτα 45′.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι ποδοσφαιριστές του Μπεργκ, αφού τα έδωσαν όλα, κάπου έμειναν από δυνάμεις και ο Ολυμπιακός ήταν η ομάδα που πίεσε και έψαξε για το γκολ, όμως ο Φαμπιάνο φώναξε παρών τουλάχιστον σε 4-5 κλασικές ευκαιρίες των Πειραιωτών με τους Καμαρά, Χολέμπας, Ελ Αραμπί και Ραντζέλοβιτς να μην μπορούν να νικήσουν τον κίπερ της Ομόνοιας, κρατώντας την ομάδα του εν τέλει στη λευκή ισοπαλία.

Πλέον η Ομόνοια αποχαιρετά το Τσάμπιονς Λιγκ για να αγωνιστεί στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ και στρέφει την προσοχή της στη κλήρωση που θα γίνει την Παρασκευή (02/10) στις 14:00 ώστε να μάθει αντιπάλους.

Εγγραφείτε τώρα στην Meridianbet.com.cy, κάντε την πρώτη σας κατάθεση στον λογαριασμό σας και διεκδικήστε μέχρι και 50 ευρώ μπόνους.