Με νίκες πέρασαν χθες η Ανόρθωση, ο Απόλλωνας και η Πάφος κόντρα σε Ολυμπιακό, Εθνικό Άχνας και Νέα Σαλαμίνα.

Η «Κυρία» νίκησε 2-0 τον Ολυμπιακό στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» και επανήλθε στις νίκες μετά από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα. Σκόρερ οι Κβιλιτάια στο 23′ και Οκριασβίλι στις καθυστερήσεις του αγώνα από το σημείο του πέναλτι.

Στη Λεμεσό ο Απόλλωνας νίκησε με 2-1 τον Εθνικό Άχνας, συνεχίζοντας το νικηφόρο σερί του. Οι «γαλάζιοι» άνοιξαν το σκορ με τον Ντικινί στο 23′ για να φέρει το ματς στα ίσα ο Ντολεζάλ έξι λεπτά αργότερα. Το 2-1 έγραψε ο Μπένσοπ στο 41′, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι της ημέρας η Πάφος πήρε δύσκολη νίκη σε βάρος της Νέας Σαλαμίνας με 1-0 στο «Στέλιος Κυριακίδης». Το γκολ της Πάφου πέτυχε ο Ανγκούλο στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης, δίνοντας στην ομάδα του την πρώτη της φετινή νίκη.

Red Thursday Bonus: Οι Πέμπτες έχουν πλέον χρώμα!