Χθες διεξήχθησαν οι αγώνες Ένωσης Νέων Παραλιμνίου-ΑΕΚ Λάρνακας και Καρμιώτισσας-Δόξας για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta.

Οι «βυσσινοί», ενώ έχαναν από την ΑΕΚ με 0-1 στο ημίχρονο τελικά έκαναν την ανατροπή στην επανάληψη και πήραν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα με 2-1.

Στο άλλο παιχνίδι που έγινε χθες, η Καρμιώτισσα βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 3-0 επί της Δόξας και έδειχνε ότι θα περνούσε ένα ήσυχο απόγευμα. Στο τελευταίο 20λεπτο όμως η Δόξα με τρία γκολ, τα δύο στις καθυστερήσεις έφερε το ματς στα ίσα, παίρνοντας τελικά το βαθμό για να κρατήσει το αήττητο της σερί.

Το σημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει τους αγώνες της Ανόρθωσης με τον Ολυμπιακό στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», του Απόλλωνα με τον Εθνικό στο «Τσίρειο» στάδιο και της Πάφου με τη Νέα Σαλαμίνα στο «Στέλιος Κυριακίδης».

Αύριο αναμένεται να διεξαχθούν οι αγώνες της Ομόνοιας με την ΑΕΛ στο στάδιο «ΓΣΠ» και του Ερμή με το ΑΠΟΕΛ στο στάδιο «Αμμόχωστος».