H ΚΟΠ ανακοινώνει τους διαιτητές των αγώνων του Πρωταθλήματος Cyta που θα γίνουν την Παρασκευή, το Σάββατο, την Κυριακή και τη Δευτέρα 11, 12, 13 και 14 Δεκεμβρίου 2020.

Παρασκευή, 11 Δεκεμβρίου

17:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
Στάδιο: ΜΑΚΑΡΕΙΟ        
Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Χρίστου Ε. Χρίστος
4ος Διαιτητής: Μάριος Χριστοφόρου
VAR: Λούκας Σωτηρίου
AVAR: Πέτρου Πέτρος
Παρατηρητής Διαιτησίας: Τσαγγάρης Μάριος

Σάββατο, 12 Δεκεμβρίου

17:00 ΕΡΜΗΣ Αραδίππου Vs ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου
Στάδιο:  N. PAPAS GROUP – Αμμόχωστος Επιστροφή
Διαιτητής: Σωτηρίου Λούκας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
4ος Διαιτητής: Στρούθου Ανδρέας
VAR: Κώστα Ροβέρτος
AVAR: Γεωργίου Παύλος
Παρατηρητής: Καραϊσκάκης Μιχάλης

19:00 ΑΕΛ Λεμεσού Vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας
Στάδιο: ΤΣΙΡΕΙΟ
Διαιτητής: Νικολάου Γιώργος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Μαρίνου Μιχάλης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Αναστασίου Ιωάννης
VAR: Τιμόθεος Χριστοφή
AVAR: Λαζάρου Ιωάννης
Παρατηρητής: Νικολαϊδης Χρίστος

Κυριακή, 13 Δεκεμβρίου

15:00 ΑΕΚ Λάρνακας Vs Ν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου
Στάδιο: ΑΕΚ ARENA
Διαιτητής: Χριστοφή Τιμόθεος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
4ος Διαιτητής: Αναστάση Αναστάσης
VAR: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
AVAR: Γεωργίου Χαράλαμπος
Παρατηρητής: Γεωργίου Ανδρέας

17:00 Ε.Ν. Παραλιμνίου Vs ΕΘΝΙΚΟΣ Αχνας
Στάδιο: ΤΑΣΟΣ ΜΑΡΚΟΥ
Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
VAR: Δημητρίου Βασίλης
AVAR: Τζιωρτζής Ομηρος
Παρατηρητής: Καπιτανής Κώστας

Δευτέρα, 14 Δεκεμβρίου

19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Vs ΠΑΦΟΣ FC
Στάδιο:  Γ.Σ.Π
Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
4ος Διαιτητής: Κάττου Ιωάννης
VAR: Νεοκλέους Νικόλας
AVAR: Σωτηρίου Μιχάλης
Παρατηρητής: Δημητρίου Ανδρέας

** Ο αγώνας της Καρμιώτισσας με το ΑΠΟΕΛ έχει αναβληθεί λόγω θετικών σε τεστ Covid-19 ποδοσφαιριστών και μελών του τεχνικού τιμ των «γαλαζοκιτρίνων».