Άλλη μια πεντάρα για την Σίτι!

71

Η Μάντσεστερ Σίτι του Πεπ Γκουαρντιόλα πέρασε πολύ άνετα από το «Amex Stadium» (0-5) διαλύοντας την Μπράιτον και κλείδωσε την 2η θέση.

Με πρωταγωνιστή τον Ραχίμ Στέρλινγκ η Μάντσεστερ Σίτι είχε εύκολο απόγευμα στον Αγγλικό νότο. Η Μπράιτον δεν κατάφερε να αντισταθεί στην κυριαρχία των «πολιτών» που καθάρισαν τη νίκη από το πρώτο μέρος.

Ο Στέρλινγκ στο 21′ άνοιξε το σκορ, με τον Γκάμπριελ Ζεσούς να βάζει και αυτός την υπογραφή του στην αναμέτρηση πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Στα τέσσερα λεπτά στην επανάληψη (53′-57′) οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 4-0, με την βραδιά να κλείνει με τον καλύτερο τρόπο και χατ τρικ του Ραχίμ Στέρλινγκ στο 81ο λεπτό (5-0).

Για τους εγγεγραμμένους παίκτες της meridianbet.com.cy, υπάρχει και η επιλογή του TurboPayout, με την οποία μπορείτε να εξαργυρώσετε το κουπόνι σας πριν την ολοκλήρωση όλων των αγώνων, επισπεύδοντας τα κέρδη σας! Για περισσότερες πληροφορίες καθώς επίσης και για τους Όρους και Προϋποθέσεις της εν λόγω προσφοράς πατήστε εδώ.