Πέρασε και από το Λεβερκούζεν η Μπάγερν!

32

Δέος προκαλεί η Μπάγερν του Ζάνσι Φλικ. Οι Βαυαροί αιφνιδιάστηκαν στην έδρα της Λεβερκούζεν, ωστόσο πήραν τη νίκη με 4-2, παίζοντας πανέμορφο ποδόσφαιρο και βρίσκονται αγκαλιά με τη σαλατιέρα. Ευκαιρία να βρεθούν στην τετράδα έχασαν οι «ασπιρίνες».

Οι «ασπιρίνες» μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 10ο λεπτό ο Αλάριο πάτησε περιοχή από αριστερά και με πλασέ έκανε το 1-0. Ωστόσο στο 27’ ο Γκορέτσκα έκλεψε στο κέντρο, πέρασε κάθετα στον Κομάν που έκανε το 1-1 με πλασέ από αριστερά.

Οι Βαυαροί ανέβασαν στροφές και στο 39’ο Λεβαντόφσκι κατέβασε όμορα μετά από πάσα του Αλάμπα, αλλά αστόχησε από ιδανικό σημείο και στο 42’ μετά από κόρνερ της Λεβερκούζεν, η Μπάγερν βγήκε στην κόντρα και με 7 πάσες η μπάλα έφτασε στον Γκορέτσκα πλου έκανε το 1-2 με συρτό σουτ έξω από την περιοχή.

Μάλιστα στο 45’ ο Χραντέτσκι νίκησε τον Γκνάμπρι σε μοναδικό τετ α τετ και στο ίδιο λεπτό ο Κίμιχ έβγαλε μαγική κάθετη μπαλιά στον Γκνάμπρι, που πρόλαβε την έξοδο του Χραντέτσκι και τον πλάσαρε από πάνω για το 1-3.

Στο 64ο λεπτό ο Κομάν έκανε όμορφη ενέργεια και γύρισμα από αριστερά αλλά ο Κομάν αστόχησε από το πέναλτι και στο 66’ ο Μίλερ σέντραρε από δεξιά και ο Λεβαντόφσκι έκανε το 1-4 με κεφαλιά. Στο 87ο λεπτό ο Χραντέτσκι είπε όχι σε σουτ του Λεβαντόφσκι και στο 89’ ο Βιρτς με όμορφο πλασέ μέσα από την περιοχή, μείωσε σε 2-4.

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Χραντέτσκι, Σ.Μπέντερ, Ντράγκοβιτς, Μπαουμγκάρτλινγκερ (62’ Παουλίνιο), Ταπσόμπα, Μπελαράμπι (46’ Βιρτς), Αμίρι (46’ Ντεμιρμπαι), Αλάριο (76’ Φόλαντ), Μπέιλι (46’ Βέντελ), Ντιαμπί

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Μπόατενγκ, Κίμιχ, Αλάμπα, Παβάρ, Γκορέτσκα (74’ Μαρτίνεθ), Ντέιβις (85’ Ερναντές), Κομάν (66’ Πέρισιτς), Μίλερ, Γκνάμπρι (74’ Τιάγκο), Λεβαντόφσκι

Εγγραφείτε τώρα στο meridianbet.com.cy και μπορείτε να λάβετε 100% μπόνους στο πρώτο σας δελτιο.

Για περισσότερες πληροφορίες, καλέστε την Υποστήριξη Πελατών  της Meridianbet στο 70003247