Για ακόμη μια φορά ήταν η διαφορά!

Μεγάλη νίκη μέσα στο Λονδίνο για την Ρεάλ Μαδρίτης που επικράτησε της Πρωταθλήτριας Ευρώπης Τσέλσι με 3-1 με τον σούπερ- σταρ της Ρεάλ Καρίμ Μπενζεμά να πετυχαίνει χατ –τρικ.

Στο 21’ ο Γάλλος έδωσε το προβάδισμα για την Ρεάλ με μια καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον Μεντί για το 1-0 ο Βινίσιους ήταν αυτός που μοίρασε την ασίστ στον συμπαίκτη του.

Τρία λεπτά ο Μπενζεμά δεν σταμάτησε εκεί, μετά από εκπληκτική σέντρα του Μόντριτς ο Γάλλος έβαλε όπως έπρεπε το κεφάλι και με κεφαλιά ξανα νίκησε τον τερματοφύλακα της Τσέλσι και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Από εκεί και πέρα η Τσέλσι αντέδρασε και κατάφερε στο 40′ να μειώσει με κεφαλιά του Χάβερτς. Δύο λεπτά μετά ο Μπενζεμά βγήκε τετ α τετ αλλά πλάσαρε άουτ.

Σχεδόν με τη σέντρα στο δεύτερο μέρος ο Γάλλος «κίλερ» τιμώρησε τη λάθος πάσα του Μεντί και σε κενή εστία πέτυχε το 1-3.

Την απόκρουση του αγώνα την έκανε όμως ο Κουρτουά μετά από εντυπωσιακό σουτ του Αθπιλικουέτα.

Έτσι η Ρεάλ παίρνει ένα πολύ σημαντικό προβάδισμα πίσω στην Μαδρίτη και καλείται εκεί να τελειώσει την υπόθεση πρόκριση.

Meridianbet Sports – Η Αθλητική ενημέρωση έχει νέα έδρα!